בטון מוחלק

בטון מוחלק – יהלום צפוי והחלקת משטחי בטון

מי האמין שהבטון – אותו חומר אפור, גס ומשעמם – יהפוך יום אחד לטרנד אופנתי ומסוגנן עבור ריצוף חוץ ופנים? בשנים האחרונות חומר הגלם הישן עובר מהפכה של ממש. הוא יוצא ממקומו הרגיל והחבוי בתוך הקירות ומתחת לרצפה, והופך לחלק מהעיצוב הוויזואלי של החלל. כל זאת תודות לטכניקה נפלאה בשם בטון מוחלק.

בטון מוחלק הטרנד שתפס בכל בית וחצר בישראל!
מדובר בשיטת ריצוף חדשה יחסית, ההולכת ותופסת לה מקום ברצפות של חללים ציבוריים, וכעת גם נכנסת אל תחומו של הבית הפרטי.העבודה מבוצעת על ידי שפיכת החומר על הקרקע, על גבי מצע אינרטי מבודד ולתוך רשת ברזל, ההופכת אותו למזוין, ובכך מעניקה לו חוזק נוסף. שולי האזור אליו יוצקים את החומר מגודרים במסגרת של פלסטיק או עץ, המונעת ממנו לגלוש מחוץ לקווים. לאחר היציקה, פני השטח מוחלקים למשעי על ידי מכשור מיוחד, המכונה "הליקופטר" (בשל צורת הלהבים שלו). החומר מושאר להתייבש, ולאחר שעשה זאת, מפורקת המסגרת.

טבעו של חומר זה גורם לו לעתים להיסדק, אך ניתן לפתור זאת על ידי שלב נוסף ביצירת בטון מוחלק, בו מייצרים חריצים בצורת רשת (דמויי אריחי מרצפות). לאחר גמר העבודה מוסיפים סילר, שהינו שכבת איטום, המספקת עמידות נוספת מפני ספיגה ויצירת כתמים.

לצאת מהאפרוריות בעזרת הוספת פיגמנט / צביעת הבטון
הבחירה בריצוף בטון שהוא מוחלק אינה מחייבת אתכם ברצפה אפורה ואפרורית. אחד מיתרונותיו הנפלאים הוא שניתן לצבוע אותו בשלל גוונים, וכן ליצור אפקטים מעניינים בצביעה כשל שיש או אבן, או אפילו גוון בנוסח עתיק. הצביעה נעשית באמצעות הוספת פיגמנטים של צבע בעת תהליך הכנתו. צביעת הבטון המוחלק הינה חזקה ועמידה, ובטוחה מפני דהייה ושחיקה.

בנוסף, בניגוד לדימויו האפור, חומר זה יכול להיות לא רק צבעוני, אלא גם מבריק ונוצץ. זהו יופיה של הרצפה שמתקבלת כי מדובר בחומר גלם המאפשר משחק רב, הן בגוונים והן בגימור. כל שאתם צריכים לעשות הוא לבחור מה בדיוק אתם רוצים לעשות עמו.
כל היתרונות במוצר אחד
סוג זה מהווה בחירה מצוינת בזכות היופי, העדכניות והמקוריות של הריצוף על פני ריצופים שגרתיים אחרים.

אין ספק שהוא בחירה נהדרת לא פחות בעבור עמידותו כיוון שמדובר ברצפה חזקה במיוחד, ועמידותה המרשימה בפני שחיקה רבה הופכת אותה לאהובה על גני אירועים וחללים ציבוריים אחרים. רצפה זו מחזיקה נפלא גם בפני פגעי מזג האוויר, מה שהופך אותה לאופציה מועדפת עבור ריצוף מחוץ לבית.

בנוסף, הרצפה עמידה מאוד לא רק בגלל תכונותיו הטובות של החומר, אלא גם מפני שהיא עשויה כולה מקשה אחת, ולא מרצפות-מרצפות. כך אין סיכוי שמרצפת אחת תתעקם בתוך המכלול, ואין רווחים בין מרצפות שהינם פגיעים לכניסת נמלים, לבקיעת עשבים ולהצטברות לכלוך.
אז מדוע לבחור בבטון מוחלק?
מעניק מראה מרשים משדרג כל חלל מספק מראה מרשים ביותר ניתן לישלוט ברמת הגוון
בשילוב של סילר מבריק / מט משי לפי דרישת הלקוח.
חברת יהלום מספקת צפוי במיקרו טופינג צפוי וצביעת משטחי בטון למגזר הפרטי והעסקי
למידע נוסף צרו איתנו קשר.