ליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות בירושלים והסביבה
ליטוש מרצפות נועד להסיר שכבות של שומן, שריטות כלומר המטרה היא בעצם להשחיז
את הריצוף ולתת לו מראה חדשני.
ליטוש מרצפות מתבצע על פי כמה אופיינים:
האחד ליטוש על ידי בד שמיר, ,שתפקידו להסיר מן המרצפות את הלכלוך שהצטבר לאחר השיפוץ כגון לכלוך של צבע או רובע. הליטוש בבד שמיר הוא הליטוש הקל ביחסו לליטושים האחרים.
הליטוש השני הינו ליטוש יהלום שמתבצע על ידי מכונה שמטרתה להסיר שומנים קשים
ואם והיה על המרצפות חומרים כאלה ואחרים המכונה מסירה אותם ומביאה את המרצפות למצב תקין יותר.
ליטוש שיש הוא תהליך מורכב מזה של הליטושים האחרים העבודה היא יותר מרובה, ליטוש המרצפות מתבצע בכך שמלטשים את המשטח על ידי מכונת ליטוש בעזרת מלטשות יהלומים אשר
מבצעים על  ידי 7 דרגות ליטוש מהדרגה הגסה ביותר ועד לעדינה.

מטרת הליטוש היא להביא את המרצפות למצב תקין כלומר אם והיה מרצפות שהיו עליהם שריטות או שהמרצפות לא ישרות אז הפעולה שמתבצעת על ידי הליטוש מביאה את המרצפות למשטח אחיד ויפה.
ליטוש שיש יש את האופציה לבצע ליטוש שבו המרצפות יהיו משטח אחד ללא פוגות
זאת אומרת שאת הפוגות ממלאים בדבק שיש בעל אותו גוון צבע של המרצפות ואז מתחילים ללטש והתוצאה משטח אחד גדול ללא פוגות. ליטוש אפשר לבצע על רוב המרצפות  שיש ואבן.
ליטוש בטון, ליטוש אפוקסי וכל הליטושים שצוינו לעיל למעט מרצפות קרמיקה ופורצלן. ליטוש היא פעולה היוצרת אבק לכן יש לבצעו ללא רהיטים. אם והחלטתם לטפל במרצפות השחוקות בביתכם אנא וודאו כי חברת ליטוש מקצועית הינה חברה המתמחה אך ורק בליטוש ולא חברת ניקיון ,זו עבודה מורכבת הדורשת מיומנות ומקצועיות. לאחר ליטוש המרצפות וביצוע פוליש קריסטל אסור לשטוף את המשטח באקונומיקה הדבר יכול לגרום לנזק שלא ניתן יהיה לתקן לכן יש לשים לב לכך ולשמור. בנוסף יש להקפיד לא לגרור חפצים כבדים היכולים לשרוט את המשטח, למרות שכן אפשר להסיר את השריטות אבל רק לאחר פעולה חוזרת של פוליש שזה כולל קרצוף של המשטח ואז מריחת חומר קריסטל, לכן יש להימנע מכך ולשמור על המרצפות